تماس با مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی شاداب
تلفن پنج رقمی 33848-086
اراک، خیابان امام خمینی، ساختمان پزشکان مهر

تراپیست کیست ؟ ❤️

تراپیست کیست؟

تعریف سکس تراپی

سکس تراپیست کیست؟

زمان مراجعه به سکس تراپ

تراپیست کیست؟

تراپیست یک تعریف و اصطلاح کلی  برای هر فرد متخصصی که در حوزه درمان و توان بخشی فعال می باشد کاربرد دارد.تراپیست حتما پزشک ( دکتر) نمی باشد.اما بطور معمول حداقل مدرک تراپیست کارشناسی ارشد در زمینه های مختلف از جمله مشاوره خانواده، مشاوره و روانشناس ازدواج، سکس تراپ که دارای مجوز و مدرک های معتبر در زمینه مربوطه باشد است. بطور خلاصه هدف تراپیست کمک به مراجعه کنندگان برای درک احساسات و افکارشان، ایجاد تغییرات برای بهبود خود و توسعه مهارت های زندگی است.

تعریف سکس تراپی، سکس تراپی چیست؟

سکس تراپی نوعی روان درمانی است.سکس تراپی شامل هر شیوه و روش درمانی برای درمان مشکلات جنسی است.  حال این سوال مطرح می شود که  مشکلات جنسی چیست؟ به هر موضوع و مشکلی که باعث عدم رضایت زن یا مرد (یا هر دو) از رابطه جنسی با پارتنر خود می شود مشکلات جنسی گویند. در جلسه سکستراپی نگرانی های مربوط به عملکردهای جنسی، احساسات جنسی و صمیمیت به صورت فردی یا با حضور پارتنر فرد انجام می گیرد. سکستراپی برای هر فردی در هر سنی و هر جنسیتی موثر است.

سکس تراپیست کیست؟

اولین  سوالی که معولا در ذهن بسیاری از مراجعین هنگام مراجعه به سکس تراپ می رسد این است که آیا کلینیک سکس تراپی جای درستی برای رفع مشکل جنسی شان هست یا خیر؟

اغلب آقایان برای درمان مشکلات جنسی خود به متخصص ارولولوژیست مراجعه می کنند و یا خانم ها به متخصصین زنان و زایمان مراجعه می کنند. وقتی هم رابطه اشان به خوبی پیش نمی رود به روانشناس و مشاور میروند. بطور کلی سکس تراپ یک روانشناس، مشاور، پزشک و یا درمانگری می باشد که دارای مجوز های لازم در خصوص درمان مسائل جنسی، و روابط زناشویی باشد.سکس تراپ بلکه از طریق بررسی مشکل به وجود آمده، معاینات لازم، صحبت با بیمار و تجویز دارو به حل مشکل به وجود آمده کمک می کند.تجربه نشان داده که مراجعین به کلینیک سکس تراپی نیاز به یک بررسی کامل از نظر اختلالات جسمی و روانی و رابطه ای دارند. سکستراپی معمولا طی یک یا چند جلسه درمانی انجام می شود. برنامه درمانی بستگی به نگرانی ها و مشکلات به وجود آمده دارد.

قبل از مطالعه ادامه مقاله با بهترین مرکز زوج درمانی و سکستراپی در اراک آشنا شوید

مرکز تخصصی مشاوره و خدمات روانشناسی شاداب نو

تماس : اراک، خیابان امام خمینی، روبروی پاساژ استیل، نبش کوچه علیخانی طبقه سوم فرش ستاره کویر ، مرکز تخصصی مشاوره  شاداب

تلفن تماس :32238010  و تلفن پنج رقمی 33848  کد اراک 086 و 09364245996

خط مشاوره تلفنی : 9099079079 تماس از سراسر کشور بدون نیاز به پیش شماره ساعات ارائه خدمات همه روزه …

بهرتین سکس تراپیست اراک

بنابراین مراجعه به سکستراپی یا زوج درمانی مشابه مراجعه به متخصص زنان برای رفع مشکلات زنان و زایمان است. هر دو دارای تخصصی در این زمینه هستند. به هرحال نمی توان گفت نمی توان از یک درمانگر غیر جنسی برای مشکلات جنسی کمک مناسب دریافت کرد، بلکه احتمال موفقیت درمان در این مورد کمتر خواهد بود.

این درمانگرها یک آگاهی ویژه نسبت به تمایلات جنسی که ورای تجربیات فرد است، دارند. آنها معمولا روش های مختلفی برای درمان مشکل یک بیمار دارند. روش کار به اینگونه است که ابتدا روش درمانی خود را برای مراجعه کننده توضیح می دهند. قرار نیست کسی را که تمایلات جنسی کمتری دارد به اجبار به برقراری روابط جنسی وادار کرد، بلکه روشی برای درمان مشکل وجود دارد. در صورتی که مشکلات به وجود امده روحی و روانی باشند، مبنای کار بیشتر با صحبت انجام می شود.

به علاوه سکستراپ ها دانش زیادی در مورد فرایندهای فیزیولوژیک دارند که بخشی از تمایلات جنسی انسان هستند. آنها با همکاری با پزشکان به طور کامل مشکلات و نگرانی های جنسی به وجود آمده را برطرف می کنند.

مطمئنا تمایلات جنسی تاثیر مثبت بر روی زندگی انسان و در نتیجه جهان به طور کل، دارند. بیماری و مشکل در این روابط و تمایلات پیامدهای فردی و اجتماعی ناخوشایندی در پی دارد. در سکستراپی سعی می شود با روش های علمی این مشکلا مورد بررسی و رسیدگی قرار بگیرند.

چه زمان باید به سکس تراپ مراجعه کنیم؟

 

ابتدا باید به این سوال پاسخ دهیم که برای جه مشکلاتی باید به سکس تراپ مراجعه کنیم و جلسه های سکستراپی به حل مشکلات جنسی بین زن و شوهرها چگونه  کمک می کند؟  در جلسات سکستراپی به مشکلات زیر پرداخته و  بر مشکلات تمرکز می شود. برخی از مشکلات جنسی عبارتند از:

 • نگرانی های مربوط به تمایلات یا تحریک های جنسی
 • اضطراب و استرس در موقع سکس
 • نگرانی های مربوط به گرایشات جنسی
 • رفتارهای جنسی مخرب
 • اختلال در نعوظ
 • انزال زودرس
 • مشکل در تحریک جنسی
 • مشکل در رسیدن به ارگاسم (آنورگاسمی)
 • مقاربت دردناک
 • واژینیسموس

 • مشکلات مربوط به صمیمیت، ناتوانی در برقراری رابطه صمیمی یا شرایط مزمن
 • نگرانی در مورد تجربه های ناخواسته گذشته
Sex therapy in arak

چطور برای جلسات سکستراپی آماده شوید؟

 

قبل از برنامه ریزی برای جلسات سکستراپی لازم است برخی نکات را مد نظر بگیرید و اطمینان حاصل کنید که درمانگر مورد نظر شما مناسب شماست و توانایی برطرف کردن مشکلتان را دارد. به این منظور می توانید سوالات زیر را از خود بپرسید:

 • تحصیلات و تجربه. پیشینه آموزشی و تجربی درمانگر چگونه است؟
 • دسترسی و امکانات. مطب درمانگر مورد نظر شما کجاست؟ ساعات کاری وی چگونه است؟ با این موارد مشکلی ندارید؟
 • برنامه درمانی. هر جلسه چقدر طول می کشد؟ جلسات هر چند وقت یک بار برگزار می شوند؟ برنامه درمانی چند وقت طول می کشد؟
 • بهتر است خود را برای هر جلسه آماده کنید و نکات زیر را برای این آکادگی در نظر بگیرید:

  • جزئیات مشکل خود را آمده سازید، از جمله این مشکل چه زمانی شروع شده است، آیا این مشکل دائمی است یا به شکل منقطع بروز می کند، تا کنون به پزشک و متخصص دیگری هم مراجعه کرده اید، روش های درمانی ارائه شده توسط آنها و نتایج حاصل چه بوده است.
  • اطلاعات شخصی مهم خود را بیان کنید، از جمله شرایط پزشکی خود و هر گونه استرسی که دارید و همچنین تغییراتی که اخیرا در زندگی شما رخ داده است.
  • تمام داروهایی که در حال مصرف آنها هستید، از جمله داروهای بدون نسخه، ویتامین ها، مکمل ها یا داروهای گیاهی و میزان مصرف آنها.
  • سوالات خود را آماده کنید تا از درمانگر بپرسید.

  انتظارات شما از سکستراپی

   

  جلسات سکس تراپی احتمالا با توصیف های شما از مشکل به وجود امده آغاز می شود. مشکلات جنسی ممکن است پیچیده باشند و درمانگر از شما می خواهد مشکل را به طور واضح برای وی بیان کنید. زمانی که درمانگر متوجه مشکل شد در مورد روش های برای رفع نگرانی و بهبود روابط و حل مشکل ارائه می دهد.

  صحبت در مورد مشکلات جنسی ممکن است در ابتدا کمی سخت باشد، اما متخصصین سکستراپی این توانایی را دارند که فضایی راحت برای بیمار آماده کنند تا مسائل و نگرانی های خود را بیان کند.

 

سکس تراپیست در اراک

معمولا بهتر است که جلسات با حضور پارتنر برگزار شود. پس از هر جلسه ممکن است تکالیف و تمرین هایی به هر دو نفر محول شود، از جمله:

 • تمرین برقراری روابط با پارتنر
 • تمرین تکنیک های ذهن آگاهی (mindfulness)
 • مطالعه کردن یا مشاهده فیلم هایی در مورد سلامت روابط جنسی
 • تغییر تعاملات جنسی و غیر جنسی خود با پارتنر

سکستراپی معمولا کوتاه مدت است و برخی منگرانی ها به سرعت و طی چند جلسه برطرف می شود. اما گاهی چندین جلسه مشاوره برای رفع برخی مشکلات لازم خواهد بود. با پیشروی جلسه های سکستراپی می توانید از تجربه های خود در خانه استفاده کنید تا مشکلات را بهتر تشخیص داده و به حل آنها اقدام کنید.

دیگر مشکلات مربوط به روابط زناشویی

 

به یاد داشته باشید که نگرانی در مورد مشکلات جنسی و صمیمیت اغلب با مشکلات دیگری در ارتباط است، از جمله اضطراب یا افسردگی. در برخی موارد نیز عملکردهای جنسی تحت تاثیر بیماری های مزمن، عوارض برخی داروها، جراحی و بالا رفتن سن قرار می گیرند.

بسته به نوع مشکل به وجود امده ممکن است مراجعه به سکستراپی کافی باشد، در صورت نیاز درمانگر شما را به متخصصین دیگر معرفی خواهد کرد.

نتایج سکستراپی

 

از طریق سکستراپی می توانید مشکلات خود را واضح تر و بهتر بیان کنید، نیازهای خود را بشناسید و همچنین نیازهای جنسی پارتنر خود را بهتر درک کنید.

بهتر است بدانید سکستراپی زمانی نتیجه خوبی خواهد داشت که به درمانگر خود اعتماد کرده و سعی کنید ارتباط خوبی با وی برقرار کنید.

 

 

بهترین مرکز سکس تراپی در اراک :

تماس :

اراک، خیابان امام خمینی، نرسیده به پاساژ تهرانی( روبروی پاساژ استیل)، جنب بانک رفاه، نبش کوچه علیخانی طبقه سوم فرش ستاره کویر ، مرکز تخصصی مشاوره و خدمات روانشناسی شاداب ، دفتر مشاوره و خدمات روانشناسی شهرزاد حسنی

تلفن تماس :32238010

کد اراک 086 

همراه 09364245996

خط مشاوره تلفنی : 9099079079 تماس از سراسر کشور بدون نیاز به پیش شماره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *