تماس با مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی شاداب
تلفن پنج رقمی 33848-086
اراک، خیابان امام خمینی، ساختمان پزشکان مهر

انتخاب رشته کنکور 1402 در اراک | مشاوره تحصیلی اراک

خدمات قابل ارائه در پکیج انتخاب رشته مرکز شاداب جهت داوطلبان کنکور 1402 :
*مصاحبه روانشناختی
*اولویت بندی علایق
*رغبت سنجی شغلی و تحصیلی
*بررسی ضوابط انتخاب رشته
*معرفی رشته ها و دانشگاه ها
*بررسی بازار کار رشته ها

انتخاب رشته بصورت دستی و رایانه ای صورت می پذیرد.

جهت مشاوره تخصصی غیر حضوری وحضوری فقط با 09364245996 و یا تلفن 32238010 با کد 086 تماس بگیرید.

تیم مشاوران تحصیلی و انتخاب رشته شاداب :

مرضیه حیدری، روانشناس و مشاور تحصیلی

مهدی آرزومندی، روانشناس و مشاور تحصیلی

ادرس اراک خیابان امام خمینی ، نرسیده به چهار راه دکتر حسابی ساختمان پزشکان مهر طبقه دوم مرکز مشاوره شاداب  

دریافت نوبت در واتس آپ: اینجا

مشاور تحصیلی کیست؟
بهترین مرکز مشاوره و انتخاب رشته کنکور
انواع مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته
چرا باید از مشاور تحصیلی کمک گرفت؟

جهت انجام مشاوره تحصیلی و یا انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد با ما در تماس باشید :

09364245996

08633848

08632238010

مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته در اراک

مشاور تحصیلی کیست؟

 مشاور تحصیلی فردی با تجربه در زمینه برنامه ریزی تحصیلی و انتخاب رشته کنکور می باشد که با تحلیل، بررسی و شناخت مقاومت ذهنی و پشتکار شما، برنامه ای را جهت دستیابی به موفقیت و پیشرفت تحصیلی شما ارائه می نماید. مشاوره تحصیلی یا آگاهی از مبانی روانشناسی تحصیلی ، شما را به نقاط قوت و ضعفتان آگاه می سازد تا بتوانبد به تمام اهداف خود دست یابید.

مشاور تحصیلی و انتخاب رشته کنکور در اراک

این روز ها بسیاری در اینستاگرام ، سایت ها و … مدعی بهترین مشاور تحصیلی کشور، بهترین مشاور انتخاب رشته ایران هستند.جملات زیر در اینترنت بسیار سرچ می گردد :

بهترین مرکز مشاوره تحصیلی در اراک کجاست؟ بهترین مشاور انتخاب رشته کنکور در اراک؟ لیست مشاوران تحصیلی اراک ؟ مشاور تحصیلی اراک.بهترین مشاور تحصیلی در اراک کیست؟ مشاور تحصیلی در اراک . مشاور انتخاب رشته اراک

مشاوره تحصیلی تلفنی، آنلاین، حضوری در اراک. آدرس مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته کنکور در اراک کجاست؟ انتخاب رشته تضمینی رشته تجربی، ریاضی، انسانی در اراک

ولی آیا میتوان به هر فردی که در زمینه انتخاب رشته مدعی است اطمینان کرد؟ پیش از انتخاب مشاور تحصیلی خود حتما به دارا بودن مجوز فرد از مراجع ذی صلاح، حسن شهرت و سوابق و تجربه کاری او دقت کنید.

انواع مشاوره تحصیلی و انتخاب رشته

مشاور تحصیلی میتواند در زمینه های زیر برای شما برنامه ریزی داشته باشد تا بتوانید به سمت موفقیت پیش بروید:

  • مشاوره تحصیلی مدرسه
  • مشاوره هنرستان – فنی – حرفه ای و کاردانش
  • مشاوره تحصیلی کنکور سراسری ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان خارجه
  • مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کنکور سراسری و آزاد
  • مشاوره تحصیلی کنکور کارشناسی ارشد
  • مشاوره تحصیلی آزمون دکتری سراسری و آزاد
  • مشاوره تحصیلی خارج از کشور
مرکز تخصصی شاداب نو ( شاداب نوین) اراک با در اختیار داشتن تیم مجرب و از مشاوران تحصیلی آماده ارائه خدمات به شهروندان اراک بصورت حضوری و در سراسر کشور بصورت آنلاین ، تلفنی و اینترنتی می باشد. شماره تماس با مرکز و دریافت نوبت مشاوره 09364245996

مشاوره تحصیلی مدرسه

مشاور تحصیلی مدرسه با آشنایی به مقررات تحصیلی در زمینه هدایت تحصیلی ( مختص دانش آموزان پایه نهم و والدین آنها) میتواند والدین را راهنمایی نماید.مشاور تحصیلی  با آموزش تکنیک‌ها و روش مطالعه صحیح به دانش آموز د راستای برنامه ریزی بهتر کمک میکند. بسیاری از دانش‌آموزان با وجود سخت‌کوشی و ساعات مطالعاتی بالا، به دلیل نداشتن مهارت یادگیری و تکنیک‌های اساسی و لازم مطالعه، بازدهی بالایی نداشته و به نتیجه دلخواه خود نمی‌رسند. در نتیجه از پیشرفت باز می مانند و نمی توانند آنگونه که شایسته آنهاست، قدم بردارند و در نهایت در مسیر تحصیل دچار تزلزل و سستی می‌شوند. 

مشاوره تحصیلی، تعیین تکلیف نمودن و تحمیل یک راه حل به دانش آموز نیست، بلکه یک نوع آموزش هنر یادگیری است به گونه ای که یک مشاور متخصص و خوب، با داشتن مهارت و صلاحیت علمی و حرفه ای تلاش می نماید تا با توجه به وضعیت و علاقه دانش آموز، نیاز او را بر آورده و با تلاش برای خودشناسی، مراجع و کسب بهترین راه و روش او را به نتیجه دلخواه خود برساند. انتخاب مشاور تحصیلی مناسب اولین قدم در این راستا خواهد بود، اما مورد دیگری که حائز اهمیت است، زمانی است که والدین برای رجوع به مشاورین باید در نظر بگیرند. با توجه به افزایش مشغله های والدین و کمبود زمان بهترین گزینه ی پیشنهادی برای دسترسی سریع تر با حفظ زمان بیشتر و هزینه ی مناسب تر مشاوره آنلاین خواهد بود.

هنگامی که با بسیاری از افراد موفق در زمینه های مختلف علمی صحبت می کنیم به مورد مشابهی بر میخوریم و آن یاری گرفتن از یک فرد متخصص در زمینه ی مربوطه است. در واقع می توان گفت کمتر کسی میتواند با سطح اطلاعات خود و بدون آگاهی از تجربیات افراد مجرب نسبت به زمینه ی کاری تصمیمات کاملا مناسبی اتخاذ کند. با این تفاسیر انتخاب مشاوره تحصیلی مناسب میتواند نقش بسیار مهمی را در موفقیت فرد ایفا نماید. همانطور که با کوچکترین اشتباه ممکن است آینده تحصیلی و شغلی فرد به خطر بیافتد، انتخاب آگاهانه مشاور مجرب می تواند نتایج بسیار خوبی را به همراه داشته باشد.

مشاوره تحصیلی کنکور سراسری

داوطلبان کنکور سراسری در تیرماه هر سال طی آزمون سراسری به رقابت با یکدیگر می پردازند. موفقیت در کنکور سراسری و دستیابی به اهداف بلند مدت برای آینده ای بهتر نیازمند دانستن و داشتن مواردی مثل منابع کنکور سراسری، استفاده از کتاب های کمک آموزشی و آزمون های آزمایشی خوب برای رشته ریاضی، تجربی، انسانی، هنر و زبان در کنکور سراسری، مشاوره برنامه ریزی درسی و تست زنی در کنکور سراسری، نحوه صحیح مطالعه دروس برای موفقیت در کنکور سراسری، استفاده از تعطیلات نوروز یا عید برای مطالعه دروس عقب افتاده، جمع بندی کنکور سراسری و در نهایت مدیریت و کنترل زمان در کنکور سراسری هستیم. هیچ گاه نمی توان برای همه یک نسخه را پیچید و همه ما می دانیم که برنامه ریزی برای هر شخص به صورت مجزا و با توجه به توانایی ها و زمانی که برای مطالعه در طی روز اختصاص میدهد فرق دارد اما یکسری نکات در رابطه با برنامه ریزی صحیح اصولی وجود دارد که رعایت این اصول باعث دسترسی راحت تر به موفقیت خواهد شد. پس با داشتن برنامه ریزی مناسب و نحوه صحیح مطالعه دروس و در دسترس داشتن منابع مفید می توان به هدف دست یافت. مشاوره و برنامه ریزی درسی تحت نظارت مستقیم مشاوره تحصیلی، ارسال برنامه درسی روزانه (باتوجه به وضعیت داوطلب(، استفاده از روش های علمی،جهت برنامه ریزی درسی، معرفی بهترین منابع مطالعاتی، آموزش بهترین روش مطالعه برای هر درس، بررسی برنامه ی اجرا شده کرنومتری داوطلب در پایان هرروز، آموزش تکنیک های تست زنی، ایجاد انگیزش تحصیلی از دیگر وظایف مشاور تحصیلی می باشد.

مشاوره تحصیلی انتخاب رشته کنکور سراسری

یکی از اساسی ترین تصمیماتی که محصلان در روند تحصیل خود باید بگیرند انتخاب رشته ای است که در دانشگاه ادامه خواهد داد و برای کنکور سراسری در آن رشته سنجیده خواهد شد. مساله ی مهم در انتخاب رشته ی دانشگاهی بحث علاقه ، توانایی شما و سرنوشت آن رشته در آینده است. متاسفانه بعضی افکار و باور های ما که از دوران کودکی همراه ما بوده که اکثر آن ها را از محیط پیرامون خود دریافت کرده ایم ، باعث شده که فکر کنیم مثلا به یکی از رشته های دانشگاهی علاقه داریم ولی در مواقع ما هیچ وقت در رابطه با آن رشته تحقیق جامع یا به صورت عملی انجام ندادیم و فقط چون اطرافیان گفته اند که برو به آن رشته ، حالا ما فکر می کنیم فقط در دنیا همان یک رشته وجود دارد که ما توانایی در آن داریم. چه بسیار دانش آموزانی که سر همین انتخاب های اشتباه زندگیشان به راه های غلط کشیده شد و بعد از آن همه تلاش و پشت کنکور ماندن وارد یک رشته شدند و تازه بعد از سه ماه دانشگاه رفتن متوجه شدند که آن ها اصلا به آن رشته علاقه ندارند

 در این روند انتخاب یک مشاوره تحصیلی خوب و آگاه بسیار موثر است و میتواند در آینده تحصیلی و شغلی فرد بسیار تاثیر گذار باشد. به این منظور در این قسمت اطلاعاتی مانند آشنایی با قسمت های مختلف کارنامه، نقش سهمیه مناطق و شهدا و ایثارگران و مناطق محروم در انتخاب رشته، بومی گزینی در انتخاب رشته کنکور سراسری، آشنایی با امکانات و هزینه ها و شهریه های دانشگاه های دولتی روزانه، شبانه، دانشگاه های غیرانتفاعی، پیام نور، پردیس های خودگردان یا بین الملل و دانشگاه آزاد، نحوه صحیح انتخاب رشته کنکور سراسری، انتخاب دانشگاه، نحوه صحیح چینش انتخاب ها در انتخاب رشته کنکور سراسری توضیحاتی داده شده است که با مطالعه دقیق آن ها داوطلبان میتوانند انتخاب بهتری را داشته باشند.

چرا باید از مشاوره تحصیلی کمک بگیریم؟

رقابت فشرده و سخت میان داوطلبین کنکور و ضرورت پیشی گرفتن از سایر رقبا که این مسیر را برگزیده اند ضرورت غیر قابل انکار برنامه ریزی در مقاطع حساس تحصیلی همچون کنکور راه حل های ثمر بخش مشاورین در خصوص اینکه کدام مسیر به نفع شماست، چطور موانع را از سر راهتان بردارید و در نهایت چطور از امکانات موجودتان بالاترین بهره مندی را داشته باشید تغییرات فراوان متون درسی نسبت به نظام های قدیمی حاکم بر آموزش که دیگر اطلاعات و تجربه مفیدی در زمینه تحصیلی برای انتقال به فرزندان توسط والدین باقی نگذارده است عدم آگاهی و تجربه همسان دانش آموزان برای طی مسیر تحصیلی بی خطر با نتیجه مطلوب نیاز محصلین در هر مقطع تحصیلی به داشتن یک نقشه راه برای طی مسیر آسان و کسب موفقیت درایت و تجارب راهنمایان تحصیلی به عنوان کمکی اساسی برای طی مسیر پر پیچ و خم تحصیلی افزایش مشغله ها و مسئولیت های فردی در زندگی امروزی که مجال راهنمایی و انتقال تجربه را از والدین، دوستان و حتی معلمین به دانش آموزان گرفته است.

 

پارسالی ها با چه رتبه ای در چه رشته ای قبول شدند ؟

یکی از سوالات که همیشه در ذهن داوطلبان کنکور سراسری وجود دارد این موضوع است که پارسال با چه رتبه ای در چه رشته ای قبول شده اند؟ ما برای برای قبولی در رشته پزشکی چه رتبه ای نیاز است؟ برای پاسخگویی به این سوالات ابتدا نیاز است اطلاعاتی در خصوص زیر گروه های رشت های مختلف کسب کنیم . البته در حال حاضر با نرم افزار های رایگان و پولی های انتخاب رشته بررسی این موضوع به سادگی قابل دسترس می باشد.

ویژگی های یک مشاور تحصیلی خوب در اراک

مشاور تحصیلی خوب در اراک ویژگی هایی دارد که او را از بقیه متمایز می کند شناخت دقیق و صحیح مشاور خوب شما را در انتخابتان و ادامه همکاریتان با مشاوران یاری خواهد کرد و موجب نتیجه گیری صحیحتان خواهد شد.

1- شناخت اولیه صحیح و کافی از دانش آموز

همانطور که در هر زمینه ای بدون شناخت کافی از آن زمینه نمیتوان نتیجه ای مطلوب دریافت کرد در کار مشاوره تحصیلی نیز یک مشاور خبره ابتدا می بایست اطلاعات خاصی را از دانش آموز دریافت کند و با تحلیل صحیح و لحاظ کردن تمام این اطلاعات تصمیمی در خور و نتیجه بخش اتخاذ کند. این اطلاعات شامل موارد زیر است:

الف) روحیات و علایق دانش آموز

ب) شرایط خانوادگی

پ) شرایط تحصیلی

با دریافت اطلاعات بالا یک مشاور می تواند به طرز درست تری تصمیم گیری کند و نتیجه موفقیت آمیزی را به دانش آموز هدیه کند.

2- شناخت عادت های دانش آموز

یکی از بزرگترین غول های زندگی هر فرد غول عادت است؛ عادت می تواند کاری سخت را به آسان ترین حالت ممکن دربیاورد یا اینکه سبک زندگی یک شخص را بر اساس راحت طلبی یا اهداف نادرست تنظیم کند. یعنی شما به واسطه عادت های روزمره خودتان ممکن است بخش عظیمی از زمانتان را از دست بدهید و یا اینکه کاری را در مدت زمان کمتری انجام دهید. به عنوان مثال شما ممکن است به شبکه اجتماعی اینستاگرام و چک کردن پست های دوستان یا اطرافیانتان عادت کرده باشید بنابرین بر اساس عادت و بدون انتخاب این فعالیت را بیشتر روزها انجام دهید و زمان بسیار طولانی ای را تلف بکنید. از طرفی ممکن است به ورزش صبحگاهی عادت داشته باشید به گونه ای که ناخودآگاه صبح از خواب برخیزید و به ورزش بپردازید بدون اینکه این فعالیت برایتان ذره ای سختی به همراه داشته باشد. بنابرین سعی کنید کارهای نتیجه بخش را عادت خود کنید و عادت های نادرست را از لیست کارهای روزمره تان خارج کنید. یک مشاور تحصیلی خوب حتما به عادت های روزانه و هفتگی و ماهانه شما میپردازد.

3- تجویز برنامه مناسب با دانش آموز

پس از دریافت اطلاعات دانش آموز و کسب شناخت کافی از او حالا نوبت به برنامه ریزی روزانه و هفتگی و ماهانه می رسد در این برنامه باید اهداف کوتاه مدت و میان مدت و بلند مدت تعریف شود و این کار توسط مشاور و با دقت کافی انجام می شود برنامه باید نه خسته کننده و نه همراه با زمان های خالی باشد. استراحت و تفریح و ورزش باید به طریقه صحیح پیاده سازی شود. یک برنامه ریزی صحیح هیچ گاه به دلزدگی و خستگی و فرار از مسئولیت منجر نخواهد شد همچنین یک برنامه ریزی صحیح از سمت مشاور یک شروع با دور کند خواهد داشت و این سرعت باید به مرور ارتقا یابد. بنابرین برنامه ریزی باید عادت های قبلی را در نظر داشته باشد و مشاور تحصیلی خوب کسی است که از تاثیر هیچ جزئیاتی دست نکشد.

4- تغییر طرز تفکر(من می توانم)

ساخت باور قدرتمند بسیار مهم است. قدرتی که باور و ایمان ما دارد می تواند غیرممکن ها را ممکن کند. وقتی شما به انجام کاری باور دارید حتما آن فعالیت را انجام خواهید داد بنابرین ابتدا روی طرز تفکر خودتان به خوبی کار کنید. شما اگر آمادگی ذهنی برای انجام کاری نداشته باشید کار سخت می شود. در واقع تغییرات از درون هر شخص آغاز می شود و بزرگترین تغییرات با تغییر طرز تفکر افراد بروز خواهد یافت بنابرین عوامل بیرونی تاثیر به مراتب پایین تری خواهد داشت. یک مشاور تحصیلی خوب در طرز تفکر شما جرقه هایی برای صرف فعل “من می توانم” خواهد زد و شما باید به این جرقه کوچک فرصت یک انفجار بزرگ را بدهید.

5- تغییر عادت ها

همانطور که در بالا ذکر شد یک مشاور پس از شناخت عادت های شما حالا باید به تربیت و اصلاح عادات شما روی بیاورد و حالا نوبت این است که مشاور با کنترل هوشنمندانه شروع به تغییر دادن یا ارتقای عاداتتان بکند. البته این مسئله را نمی شود با عبارت “قطع کردن لحظه ای” توصیف نمود و حرکت تدریجی چاره کار است. پس همانطور که عادت هایمان به تدریج در ما رسوخ می کنند باید به تدریج عادت های جدید جایگزین شوند. 

6- تعیین مقصد صحیح و متناسب

شما اگر داخل اتومبیلی نشسته باشید حتما قبل از حرکت مقصدی برای خود تعریف می کنید و کلا در راستای دست یابی به هر هدفی باید از قبل مقصد صحیحی برای خود تعریف کنید. مقصد صحیح به معنای درس و دانشگاه نیست بلکه مقصد و هدف صحیح هدفی است که به علایق و روحیات و شرایط شما مربوط باشد. و در این زمینه یک مشاور خبره شما را به هدف صحیح سوق خواهد داد.

7- قرار دادن مقاصد کوتاه مدت

یک مقصد بلند مدت در صورتی قابل دست یابی است که اهداف کوتاه مدت و میان مدتی برای رسیدن به آن تعیین شوند یعنی هدف بزرگی مانند موفقیت در کنکور را باید به اهداف کوچک تری مانند موفقیت در هر درس تقسیم بندی کرد و موفقیت در هر درس را به موفقیت در هر فصل و موضوع. در واقع این جزء ها هستند که کنار هم قرار میگیرند و نتیجتا کل را بوجود میاورند. پس یک مشاور خوب اهداف بزرگ شما را در حد یک ساعت ریز خواهد کرد تا شما تکه های این پازل را کنار هم قرار دهید.

8- سنجش نتیجه گیری و آمار دقیق از پیشرفت

اهداف میان مدت و کوتاه مدت دانش آموز باید حتما سنجیده بشوند و از لحاظ نتیجه بخشی تست گردند. برای این کار یک مشاور خوب نتیجه هر قسمت از تلاش دانش آموز را در قالب کارنامه ای باید به او ارائه دهد. تا دانش آموز با نتیجه تلاش خودش روبرو شود.

9- اشراف بر دروس دانش آموز

مشاور تحصیلی در اراک و مطلوب شما مشاوری است که متخصص رشته و دروستان نیز باشد. زیرا امر مشاوره تحصیلی فقط برنامه ریزی خالی نیست بلکه مشاور خوب با شناخت صحیح و دقیق از دروستان برایتان برنامه ریزی خواهد کرد و برنامه را با در نظر گرفتن سختی و آسانی صحیحی از دروس خواهد چید.

10- تربیت یک شخص خودآگاه و توانا

یک مشاوره تحصیلی خوب در اراک، مشاوره ای است که پس از مدتی دانش آموز را از راهنمایی و وابسته بودن خارج کند. یعنی اینکه مشاور تحصیلی خوب علاوه بر اینکه به ارتقای توانایی های تحصیلی دانش آموز کمک می کند باید از او شخصی توانا و قدرتمند بسازد که دیگر نیازی به برنامه ریزی مشاور نباشد و به خود شناسی در مطالعه رسیده باشد و بتواند مسیر خود را به خوبی تحلیل کند. و توانایی برخورد و مقابله با مشکلات تحصیلی را داشته باشد. بنابرین مشاوره تحصیلی می بایست همراه با خودشناسی و باورپذیر شدن دانش آموز گردد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *