تماس با مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی شاداب
تلفن پنج رقمی 33848-086
اراک، خیابان امام خمینی، ساختمان پزشکان مهر

تعرفه خدمات مشاوره و روانشناسی سال 1403

تعرفه و هزینه جلسات مشاوره و روانشناسی در سال 1403

هر ساله نرخ و تعرفه خدمات مشاوره و روانشناسی از سوی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور اعلام میگردد.طبق مصوبه هیات دولت در سال 1403 تعرفه خدمات مشاوره و روانشناسی به شرح زیر اعلام گردید:

تعرفه کارشناسی ارشد دارای پروانه:  321هزار تومان

 

تعرفه دکتری تخصصی:  378هزار تومان

 

این تعرفه برای خدمات مشاوره در مدت زمان 45 دقیقه مصوب شده است.

تعرفه و هزینه جلسات مشاوره و روانشناسی در سال 1402

هر ساله نرخ و تعرفه خدمات مشاوره و روانشناسی از سوی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور اعلام میگردد.طبق مصوبه هیات دولت در سال 1402 تعرفه خدمات مشاوره و روانشناسی به شرح زیر اعلام گردید:

تعرفه کارشناسی ارشد دارای پروانه:  230 هزار تومان

 

تعرفه دکتری تخصصی:  270 هزار تومان

 

این تعرفه برای خدمات مشاوره در مدت زمان 45 دقیقه مصوب شده است.

برای مشاهده لیست روانشناس در اراک روی صفحه مربوطه مراجعه کنید

 دانلود مصوبه تعرفه خدمات مشاوره و روانشناسی 1402 توسط هیات وزیران در 29 فروردین ماه 1402

 

تعرفه مشاوره و روانشناسی 1402

دانلود مصوبه تعرفه خدمات مشاوره و روانشناسی 1401 توسط هیات وزیران در 12 اردیبهشت ماه 1401

 

در سال 1401 برای 45 دقیقه ارائه خدمات مشاوره برای کارشناسان ارشد و دکترای تخصصی در صورت داشتن پروانه صلاحیت حرفه ای، به ترتیب مبلغ ی176 هزار توامن و مبلغ 205 هزار تومان تعیین شده بود.

در سال 1400 برای 45 دقیقه ارائه خدمات مشاوره برای کارشناسان ارشد و دکترای تخصصی در صورت داشتن پروانه صلاحیت حرفه ای، به ترتیب مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار ریال و مبلغ یک میلیون و ۸۷۰ هزار ریال تعیین شده بود.

تعرفه مشاوره و روانشناسی سال 1401

 

 

بیمه پایه و تکمیلی خدمات مشاوره روانشناسی

رئیس سازمان نظام روانشناسی گفت: قرار است برای سال 1401 در مجلس ردیف بودجه در نظر گیرند تا مردم از بیمه‌ها در ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره استفاده کنند.
وی ادامه داد: در سال گذشته نیز موضوع را پیگیری کردیم تا محقق شود اما اتفاق نیافتد و الان درگیر این موضوع هستیم. قرار است برای سال 1401 در مجلس ردیف بودجه بگیرند تا مردم از بیمه‌ها در ارائه خدمات روانشناسی و مشاوره استفاده کنند.
در صورت این مهم پرداخت هزینه ها بر طبق  تعرفه مشاوره روانشناسی 1401 برای مراجع کنندگان سهل تر خواهد گردید.
پیش بینی میگردد با توجه به اینکه سازمان نظام پزشکی تعرفه ویزیت پزشکان در سال 1401 نزدیک به 60 درصد افزایش خواهد داد، تعرفه روانشناسی 1401 نیز حدود همین میزان افزایش یابد. رضا لاری پور مدیرکل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در صفحه اینستاگرام خود جدولی را با عنوان «بهای تمام شده خدمات تشخیصی و درمانی در سال 1401» منتشر و اعلام کرده که  طی بررسی‌هایی، قیمت تمام شده خدمات از سوی سازمان نظام پزشکی احصاء و برای معاون ریاست جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه ارسال شده است. جهت اطلاع از لیست مراکز مشاوره و روانشناسی در اراک کلیک کنید

تعرفه و هزینه جلسات مشاوره و روانشناسی سال 1400

 

️تعرفه مشاوره و روانشناسی سال 1400 به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، در جلسه هیئت وزیران مورخ ۶ مرداد ۱۴۰۰، تعرفه خدمات روانشناسی و مشاوره در سال ۱۴۰۰ تعیین و به تصویب دولت رسید. بر اساس خبری که در سایت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور درج شده است تعرفه خدمات مشاوره و روانشناسی در سال 1400 به شرح زیرمی باشد:

بر این اساس، تعرفه خدمات روانشناسی و مشاوره برای کارشناسان ارشد و دکترای تخصصی در صورت داشتن پروانه صلاحیت حرفه ای، به ترتیب مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار ریال و مبلغ یک میلیون و ۸۷۰ هزار ریال تعیین شد.

کارشناسی ارشد دارای پروانه:  130 هزار تومان

دکتری تخصصی:  187 هزار تومان

لازم به ذکر است، تعرفه مشاوره و روانشناسی سال 1400 مربوط برای ۴۵ دقیقه خدمت می باشد.

️همچنین بر اساس سوابق حرفه‌ای، از زمان دریافت پروانه تخصصی، برای افراد با سابقه کار بالای ۱۵ سال، ۱۵ درصد به مبلغ پایه اضافه می‌شود

️لازم به توضیح است ابلاغ تعرفه. خدمات روانشناسی ومشاوره برای اولین بار درتاریخ سازمان نظام روانشناسی ومشاوره باپیگیری مسولان سازمان ابلاغ می شود

روابط عمومی سازمان نظام روانشناسی ومشاوره

تعرفه خدمات مشاوره و روانشناسی در سال 1400

بخشنامه تعرفه مشاوره

در تصویر بالا متن مصوبه هیئت وزیران در خصوص تعرفه مشاوره و روانشناسی سال 1400 که در جلسه ۶/۵/۱۴۰۰ به پیشنهاد مشترک وزارتخانه ­های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه کشور و تأیید شورای عالی بیمه سلامت کشور و به استناد بند (الف) ماده (۹) قانون احکام دایمی برنامه ­های توسعه کشور – مصوب ۱۳۹۵-  تصویب شد را مشاهده می نمایید.

نکات تکمیلی :

قیمت و هزینه مشاوره وخدمات روانشناسی آنلاین و تلفنی

قیمت و هزینه مشاوره آنلاین و تلفنی بطور مشخص از سوی سازمان  نظام مشاوره و روانشناسی کشور مشخص نشده است، از سوی دیگر طی ماه های اخیر استقبال از مشاوره و روانشناسی بصورت آنلاین یا تلفنی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. جلسات مشاوره حضوری با جلسات انلاین تفاوتی با هم نداشته و خدماتی که روانشناس و مشاور ارائه می دهد مشابه است در نتیجه تعرفه خدمات مشاوره و روانشناسی بصورت مشاوره آنلاین و هزینه مشاوره تلفنی با حضوری یکسان است.

تعرفه خدمات روانشناسی و مشاوره در سال ۱۴۰۰ برای کارشناسان ارشد و دکترای تخصصی در صورت داشتن پروانه صلاحیت حرفه ای به شرح جدول زیر تعیین می گردد:

مقطع تحصیلی تعرفه (به ریال)
کارشناسی ارشد ۱.۳۰۰.۰۰۰
دکتری ۱.۸۷۰.۰۰۰

۲- تعرفه های مربوط برای چهل و پنج (۴۵) دقیقه خدمت می باشد.

۳- بر اساس سوابق حرفه ای، از زمان دریافت پروانه تخصصی، برای افراد با سابقه کار بالای پانزده (۱۵) سال، پانزده درصد (۱۵%) به مبلغ پایه اضافه می گردد.

زمان استاندارد جلسات مشاوره 45 دقیقه است و تعرفه مصوب برای ارائه خدمات در این مدت زمان است.

برای درمانگر با مدرک کارشناسی ارشد 230 هزار تومان و با مدرک دکتری 270 هزار تومان است

7 دیدگاه دربارهٔ «تعرفه خدمات مشاوره و روانشناسی سال 1403»

 1. فرامرز کشکولی

  با سلام
  در سال‌های 1400 و 1401 طبق مصوبه هیات وزیران روانشناسان بالاتر از 15 سال سابقه می توانستند 15 درصد تعرفه اضافه بگیرند. آیا بخشنامه به قوت خود باقی است؟

  1. مرکز شاداب

   با سلام
   بله این بخشنامه هم چنان برقرار می باشد. تصویر بخشنامه در سایت درج شده است

 2. فرامرز کشکولی

  با سلام
  من سوالی در باره افزایش تعرفه بالاتر از سابقه 15 کردم. پاسخ اتوماتیک آن را تکراری تشخیص داد. اگه بار اول جواب داده بودید که مجدد نمی پرسیدم!!!

 3. سلام مرکزی که دوبرابر تعرفه میگیرد را چطور می توان مجبور کرد طبق تعرفه کار کند و به مردم اجحاف نکند

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *