تماس با مرکز مشاوره و خدمات روانشناسی شاداب
تلفن پنج رقمی 33848-086
اراک، خیابان امام خمینی، ساختمان پزشکان مهر

انتشار دفترچه آزمون سراسری 1402

به گزارش روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر احسان جمالی با اعلام این خبر، گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ حاوی تمامی شرایط و ضوابط اختصاصی رشته‌های مختلف تحصیلی دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس خودگردان و ظرفیت مازاد، دانشگاه پیام‌نور، مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و … به تفکیک گروه آزمایشی علوم انسانی، گروه آزمایشی علوم تجربی، گروه آزمایشی ریاضی و فنی و گروه‌های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی منتشر شده است. همچنین بخش پیوست‌ها حاوی شرایط و ضوابط دانشگاه‌ها و مؤسسات پذیرنده دانشجو در آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ منتشر شده است. دو نوع بورسیه «دانش» و «صنعت» نیز به پذیرش دانشگاه‌ها اضافه شده است که در دفترچه انتخاب رشته مشخص شده است.
معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور افزود: فرآیند انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ از ۳۱ مرداد آغاز می‌شود و فرصت انتخاب رشته تا ۴ شهریور ادامه دارد و داوطلبان باید پس از مطالعه دقیق دفترچه نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.
وی با بیان اینکه، همزمان با فرآیند انتخاب رشته در روزهای ۳۱ مرداد تا ۴ شهریورماه، امکان ثبت نام و انتخاب رشته‌های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) برای داوطلبانی که در هیچ یک از دو نوبت کنکور تیر یا دی ماه شرکت نکرده اند نیز انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: تمام افرادی که مایل به انتخاب این رشته‌ها هستند می‌توانند در این بازه زمانی اقدام به ثبت نام و انتخاب رشته کنند. 
دکتر جمالی همچنین گفت: سامانه راهنمای انتخاب رشته مجازی آزمون سراسری سال ۱۴۰2 از روز سه‌شنبه 31 مرداد ماه  به منظور راهنمایی داوطلبان از کد رشته محلهایی که شانس قبولی دارند در اختیار داوطلبان قرار خواهد گرفت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *